Powrót do Polski z Irlandii – jak go zorganizować?

Przeprowadzki do Polski z Irlandii są dużym przedsięwzięciem. Kilkanaście lat pobytu w innym kraju wiąże się zarówno z koniecznością dopełnienia szeregu formalności związanych z przeprowadzką, jak i organizacji przewozu mienia, rzeczy osobistych, a czasem także i mebli? Jak to wszystko ogarnąć i o czym pamiętać szykując się do powrotu do kraju?

Przeprowadzka do Polski z Irlandii – sprawy formalne

Coraz więcej osób decyduje się na stały powrót do kraju po wielu latach spędzonych na zielonej wyspie. Powodem jest nie tylko Brexit i stale obniżające się zarobki, ale także tęsknota za swoim domem rodzinnym i bliskimi. Trudno jest jednak wyobrazić sobie sytuację, w której emigranci podejmują decyzję o przeprowadzce, a następnego dnia są już w kraju.

Przeprowadzki do Polki z Irlandii wiążą się z koniecznością zebrania odpowiedniej dokumentacji, dopełnieniu obowiązków formalnych i zorganizowaniu transportu całego swojego dorobku przez pół Europy. Przeprowadzka do Polki jest zatem dużym przedsięwzięciem, które zostanie przeprowadzone dużo sprawniej, jeśli zdecydujemy się na usługi oferowane przez specjalistyczne firmy, które zajmują się międzynarodowym transportem mebli i rzezy osobistych.

Jak przewozić rzeczy osobiste?

Zakładając, że osoby, które decydują się na przeprowadzkę do Polski, dysponują własnym samochodem, część rzeczy osobistych można zabrać ze sobą. Oczywiście przestrzeń i pojemność samochodu osobowego jest mocno ograniczona, dlatego nie ma mowy o zabraniu wszystkich rzeczy ze sobą.

Specjalistyczne firmy transportowe, których działalność opiera się na organizacji przeprowadzek z Irlandii do Polski, pomagają osobom korzystającym z ich usług w załadunku i zabezpieczeniu ich rzeczy osobistych. Zdecydowana większość tego typu przedsiębiorstw oferuje swoim klientom dodatkowe ubezpieczenie na wypadek utraty lub zniszczenia mienia. Nie ma więc obaw, że w razie nieszczęśliwego lub nietypowych zdarzeń losowych, wrócimy do Polski z niczym.

Jak zorganizować transport mebli i przedmiotów wielkogabarytowych?

Trudno jest samodzielnie zorganizować transport tak dużych rzeczy, jak meble czy sprzęt. Organizując transport swojego mienia przez pół Europy, nie możemy mieć gwarancji, że bezpiecznie dojadą do miejsca docelowego. Lepiej cały proces transportu mienia powierzyć specjalistycznym firmom transportowym, które nie tylko dowiozą nasze meble z Irlandii do Polski, ale także zagwarantują ich pełne zabezpieczenie na każdym etapie ich transportu. Korzystanie z usług firm zajmujących się przeprowadzkami, pozwala na zaoszczędzenie czasu, który można przeznaczyć na zajmowanie się formalnościami.

Poprzedni post Następny post