giętarki producent

Giętarki

Prace remontowo – budowlane oraz montaż rozmaitych elementów to nie lada wyzwanie. Nie zawsze wystarczy do tego wyłącznie wiedza merytoryczna oraz siła ludzkich rąk. Czasem potrzeba specjalistycznych urządzeń, które nie tylko ułatwią i usprawnią prace, ale także uczynią je bezpieczniejszymi. Istnieje szereg narzędzi przydatnych w warsztatach czy na budowach, bez których w dzisiejszych czasach trudno już byłoby się obejść. Na porządku dziennym jest np. korzystanie z funkcjonalnych giętarek. Do czego one służą i w jaki sposób można je wykorzystywać? Podpowiadamy!

Co to są giętarki oraz ich rodzaje?

Giętarka, jak sama nazwa wskazuje, jest to urządzenie służące do gięcia przedmiotów w celu uzyskiwania bardziej optymalnych kształtów. Można podzielić dostępne na rynku giętarki ze względu na ich przeznaczenie, czyli rodzaj materiału, do którego mogą zostać użyte. W ten sposób wyodrębnia się m.in. giętarki do różnego rodzaju metali. Najczęściej w warsztatach używa się giętarek do rur, prętów, strzemion i zbrojeń. Niektóre bardziej zaawansowane urządzenia łączą w sobie kilka różnych możliwości. Dlatego też można mieć do czynienia z giętarkami 2 w 1, a nawet z giętarkami wielofunkcyjnymi, za pomocą których można już wykonać naprawdę szeroki zakres prac. Ogólnie giętarki dzielą się na trzpieniowe i beztrzpieniowe. Te pierwsze są bardziej profesjonalne i trudniejsze w obsłudze, ale przydają się wszędzie tam, gdzie potrzeba naprawdę fachowej pomocy. Jeśli chodzi o giętarki producent powinien używać do ich wykonania najlepszej jakości tworzyw, gdyż będą służyły do trudnej eksploatacji.

Na co zwrócić uwagę, kupując giętarkę?

W pierwszej kolejności warto zastanowić się, czy na potrzeby danego zakładu sprawdzi się bardziej giętarka automatyczna, czy manualna. Ta druga daje możliwość nieustannego sprawowania kontroli nad urządzeniem, co dla wielu osób jest kwestią priorytetową. Wymaga jednak również użycia nieco więcej siły. Giętarki zazwyczaj zasilane są przez 230 V lub 400 V. Lepiej wybrać tę drugą wersję, jako bardziej wydajną w pracy zwłaszcza, jeśli urządzenia używa się na co dzień.

Giętarki producent na miarę potrzeb

Warto sięgać po sprawdzone produkty i narzędzia, ponieważ tylko w ten sposób zyskuje się pewność co do ich niezawodności. Jeśli chodzi o giętarki producent jest bardzo istotny. Lepiej bowiem stawiać na uznane i renomowane marki. Będą droższe, ale w zamian za to posłużą znacznie dłużej. Kupowanie tanich, przypadkowych produktów bez sugerowania się ich specyfikacją oraz informacjami o producencie to błąd, którego można potem żałować.

Poprzedni post Następny post