Wszystko o pawilonach handlowych

Pawilony handlowe to coraz popularniejsze miejsca, w których odbywa się sprzedaż towarów różnego rodzaju. Miejsca te do niedawna kojarzyły się jedynie ze sprzedażą obwoźną, natomiast obecnie można w nich także zjeść, odpocząć, a nawet wymienić pieniądze w kantorach.

Cechy charakterystyczne pawilonów handlowych

Pawilony handlowe producent buduje często z płyt warstwowych, których grubość waha się pomiędzy sto a sto pięćdziesiąt milimetrów. Drzwi i okna w pawilonach handlowych wykonane mogą być z płyt PCV lub z aluminium. Pawilony handlowe mogą być połączone na trwałe z gruntem lub nie. W tym ostatnim przypadku oznacza to, że jest to budynek tymczasowy, którego nie obejmują przepisy prawa budowlanego i nie jest tu wymagane pozwolenie na budowę. Tymczasowe pawilony handlowe producent poleca jako rozwiązania o wiele korzystniejsze finansowo, przede wszystkim dlatego, że nie trzeba tu płacić podatku od nieruchomości. Minusem jest to, że po pół roku pawilon taki trzeba rozebrać.
Pawilony, które są na stałe połączone z gruntem, podlegają już przepisom prawa. Oznacza to, że aby zostały dopuszczone do użytku trzeba dopełnić kilku formalności. Przede wszystkim należy złożyć wniosek o pozwolenie na budowę, posiadać projekt budowlany, opracować plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, zapewnić wykonanie i odbiór robót budowlanych, a przede wszystkim wyznaczyć kierownika budowy, który dopilnuje tego wszystkiego. Należy również dopilnować formalności dotyczących różnego rodzaju przyłączy, takich jak energia, woda, kanalizacja, gaz. Po wypełnieniu wszystkich formalności należy oczekiwać na wydanie pozwolenia na budowę. Potrwać to może nawet pół roku.

Rodzaje pawilonów handlowych

Pawilony handlowe producent oferuje w wielu rodzajach. Wszystko zależy od możliwości, powierzchni, przeznaczenia i od gustu przyszłego właściciela pawilonu. Namioty proste, które nadawać się będą na kioski lub kwiaciarnie są najtańsze, a ich szerokość nie przekracza trzech metrów. Natomiast pawilony handlowe gastronomiczne mają duże okna, stalową konstrukcję, a nawet ocieplane podłogi. W tego typu pawilonach istotna będzie funkcjonalność, która dotyczyć będzie możliwości montażu sprzętu AGD.
Pawilony do handlu powinny mieć możliwość jak najbardziej efektownego zagospodarowania przestrzeni. Korzystne będą tu także duże przeszklenia, przez które widać będzie sprzedawany towar. W tym przypadku sprawdzą się namioty kwadratowe lub prostokątne, a nigdy skośne.
Pawilon, który ma być swego rodzaju biurem, może być niewielki. W tym wypadku główny nacisk powinno się postawić na staranne wykończenie.

Poprzedni post Następny post