Jak wybrać zestaw mebli łazienkowych, który będzie służył nam długie lata?

Meble łazienkowe pozwalają zachować porządek, ale również określają styl pomieszczenia. Niekoniecznie trzeba zatrudniać dekoratora wnętrz, by zaaranżować łazienkę, która będzie praktyczna i jednocześnie gustowna. O czym trzeba pamiętać, wybierając zestaw mebli łazienkowych?

Porządek jest ważny
W nowoczesnej łazience króluje ład i porządek. Nie zostawiamy wielu kosmetyków na półkach. Jest to nieestetyczne i jednocześnie kłopotliwe w sprzątaniu. Warto zadbać, by jak najwięcej rzeczy w łazience było ukrytych. Niezbędne są do tego szuflady oraz szafki.

Zestaw mebli łazienkowych powinien być wyposażony w szafki, w których znajdą się kosmetyki, środki czystości, a nawet mop. Szuflady będą idealne do przechowywania kosmetyków czy kompletów pościeli. Również w łazience można przechowywać ręczniki czy bieliznę nocną.

Wybierając zestaw mebli łazienkowych, koniecznie należy dostosować go do wielkości pomieszczenia. W niewielkich łazienkach warto postawić na meble w jasnych kolorach. Białe, szare czy w kolorze jasnego drewna meble sprawią, że łazienka będzie wydawała się większa niż jest w rzeczywistości.

Warto również pamiętać, że wiszące szafki wydają się delikatniejsze niż te stojące. Dzięki temu optycznie powiększymy łazienkę. Sprzątanie również jest bardzo praktyczne.

Jak wybrać solidne meble?
Zestaw mebli do łazienki powinien być nie tylko elegancki, ale przede wszystkim solidny. Łazienka to pomieszczenie bardzo problematyczne. Występują tu duże różnice temperatur oraz wilgoć, która jest bardzo szkodliwa dla mebli.

Oszczędzanie na zestawach mebli łazienkowych może okazać się mało korzystne. Wybierając meble do łazienki, należy zwrócić uwagę jak zostały zabezpieczone przed wilgocią. Producenci, którzy dbają o najwyższa jakość mebli łazienkowych dbają, by były one zabezpieczone lakierem poliuretanowym, dzięki temu wilgoć nie stanowi żadnego problemu.

Warto również zwrócić uwagę, czy „plecy” szafek nie przylegają do ściany. Solidny zestaw mebli łazienkowych będzie miał lukę, która nie pozwala na zbieranie się wilgoci na tylnej ściance mebla, dzięki temu nie istnieje niebezpieczeństwo, że po krótkim czasie na ściance zacznie powstawać pleśń.

Wybierając zestaw mebli łazienkowych warto pamiętać, że jest to inwestycja na lata. Koniecznie należy postawić na meble wykonane z dobrych materiałów, które są solidne. Ważny jest również design. Meble proste, w uniwersalnych kolorach będą nam służyły przez długie lata. Będą również pięknie wyglądały. Uleganie tymczasowej modzie może okazać się bardzo kosztownym pomysłem.

Następny post