technika-antypoślizgowa

Zastosowanie technik antypoślizgowych w celu zapewnienia bezpieczeństwa

Nawierzchnie antypoślizgowe odgrywają fundamentalną rolę w bezpieczeństwie drogowym, przemysłowym oraz mieszkaniowym, zwłaszcza w okresie utrudnionych warunków atmosferycznych.
To innowacyjne rozwiązania dla wszystkich, wymagających zapewnienia bezpieczeństwa powierzchni.

Jak technika antypoślizgowa zapewnia bezpieczeństwo

Technika antypoślizgowa to proces przygotowania nawierzchni z kruszywa zwanego boksytem kalcynowanym, jest odporna na polerowanie, a także posiada imponujące właściwości antyścierne. Po ułożeniu, powierzchnia ma wiele punktów styku, które powstają dzięki zastosowaniu spoiwa. W rezultacie otrzymujemy efekt teksturowanej powierzchni, o wysokim stopniu tarcia i bardzo dobrej przyczepności. Nawierzchnia antypoślizgowa nadaje się do długotrwałego korzystania, bez zauważalnych śladów użytkowania.

Antypoślizgowe elementy nawierzchni, zapewniające bezpieczeństwo na drodze

Technika antypoślizgowa jest stosowana na nawierzchniach parkingów, skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych i innych obszarach wysokiego ryzyka, gdzie potrzebne jest zwiększone tarcie powierzchniowe i lepsza przyczepność. Zamiast gładkiej i śliskiej – antypoślizgowa nawierzchnia zapewnia znacznie większe tarcie w porównaniu z asfaltem, co skraca drogę hamowania i poprawia przyczepność.

Bardzo często technika antypoślizgowa jest stosowana w celu zabezpieczenia niektórych powierzchni w gospodarstwach domowych. To rodzaj materiału, którym pokrywane są obszary, wymagające wysokiej odporności na poślizg. Tego typu pokrywa o wysokim współczynniku tarcia, jest stosowana głównie w miejscach, takich jak łazienki, schody zewnętrzne oraz te wewnątrz domu, strome podjazdy do garażu lub budynku.

Antypoślizgowe farby przemysłowe

Antypoślizgowa farba do podłóg przemysłowych, to jednoskładnikowa farba poliuretanowa z wymieszanym kruszywem, który tworzy szorstkie, teksturowane wykończenie. Farba będzie gotowa do użycia po uprzednim wymieszaniu. Nadaje się do betonowych, metalowych, drewnianych, kamiennych, ceglanych, odpowiednio zagruntowanych podłóg, przy założeniu średniego natężenia ruchu pieszych. Jest przeznaczona do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych.
Najbardziej opłacalnym i łatwym sposobem aplikacji na odpowiednio przygotowaną podłogę, jest nałożenie na pierwszą warstwę standardowej farby podłogowej, a następnie po 12-24 godzinach, nałożenie drugiej warstwy antypoślizgowej.
Kruszywo antypoślizgowe zmniejsza ryzyko wypadku, jednakże, jak każda powierzchnia malowana, gdy jest mokra, może być nadal śliska. Po nałożeniu farby należy odczekać około 3 dni, zanim będzie można się swobodnie poruszać po podłodze.

Stosując wszelkie dostępne metody antypoślizgowe, jako środki zaradcze, możemy skutecznie zmniejszyć liczbę wypadków oraz poprawić jakość życia.

Poprzedni post Następny post