śliska-posadzka-w-galerii

Śliska podłoga po umyciu

Wiele osób na własnej skórze przekonało się, że śliska posadzka w galerii po umyciu to prawdziwe zagrożenie. Niestety, wypadki nią spowodowane mogą być bardzo bolesne i przykre, jeśli chodzi o konsekwencje. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób myć podłogę, by nie tylko zachwycała ona czystością, ale także była bezpieczna.

Dobór płytek ma znaczenie

Śliska posadzka w galerii jest problemem, z którym z pewnością należy walczyć. Wszystko dlatego, że stwarza on bardzo dużo zagrożenie dla osób poruszających się po jej terenie. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na dobór płytek. Ceramiczne płytki o gładkiej powierzchni po umyciu praktycznie zawsze zamieniają się w lodowisko, niezależnie od techniki ich czyszczenia. Dlatego na posadzki w galerii warto wybierać płytki z antypoślizgową powłoką, która nawet po zamoczeniu nie staje się śliska, niezależnie od noszonego obuwia.

Dlatego też coraz częstszym wyborem, jeśli chodzi o posadzki w galeriach handlowych, jest gres. Jego powierzchnia jest nieco chropowata i posiada właściwości antypoślizgowe, co może zapobiegać wielu przykrym wypadkom. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowym, kiedy nagromadzone błoto sprawia, że podłoga jest śliska praktycznie przez cały czas.

W jaki sposób myć podłogę w galerii?

Śliska podłoga w galerii to problem, który można pokonać przy pomocy odpowiedni techniki mycia. Przede wszystkim, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości sprzęt, który nie będzie pozostawiał na płytkach nadmiaru wody. Dobrej jakości mop – czy to mechaniczny, czy też elektroniczny – zbiera zalegającą wodę, pozostawiając powierzchnię lekko wilgotną.

Świetnym rozwiązaniem jest mop parowy, który jest naprawdę nowoczesnym urządzeniem. Podgrzewa on wodę i emituje parę, która bez żadnego problemu usuwa nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Podłoga po umyciu mopem parowym jest lśniąca i praktycznie sucha.

Kolejną kwestią jest wybór odpowiednich środków chemicznych do mycia podłogi. Do zastosowania w galeriach handlowych należy wybierać specjalistyczną chemię, która jest bardzo efektywna. Trzeba pamiętać o tym, że śliska podłoga w galerii może występować, jeśli do wody doleje się zbyt dużą ilość płynu. Dlatego należy szczególnie uważnie stosować się do zaleceń producenta w tej kwestii i nie przekraczać zalecanego dozowania.

Podsumowując, śliska posadzka w galerii jest problemem, z którym da się skutecznie walczyć. Wystarczy wybór odpowiednich płytek, a także właściwa technika mycia, by pożegnać ten kłopot raz na zawsze.

Poprzedni post Następny post